Магазинний візок
Продовжити покупки
Оформити замовленняКаталог
Завантаження...
Сучасні гравці є чи не найвибагливішими за всю історію індустрії розваг. На відміну від фанатів фільмів і різного роду шанувальників робочої техніки, яким іноді вистачає альтернатив дешевшого сегменту ринку або просто немає справи до дрібних деталей складових частин ПК, гравці вважають за краще стежити за залізом і софтом і тримати систему на вищому рівні продуктивності.
Крім того, відеокарти можна використовувати не за прямим призначенням, якщо вони досить потужні та у вас є відповідне ПЗ. Ви зможете перетворити свій комп'ютер на ще більш продуктивну машину, оскільки потужній відеокарті можна просто делегувати частину повноважень процесора. Жоден інший елемент ПК не має такої функції. Розглянемо докладніше, що являють собою відеокарти і кому вони можуть бути корисні.
Відеокарта – це невід'ємна частина будь-якого здорового комп'ютера. Вона займається тим, що обробляє всі відеосигнали, що надходять на монітор або монітори комп'ютера або ноутбука. Відеокарти можуть виводити як просте двомірне зображення на екран, так і займатися рендерингом 3D моделей високої якості. Тому до вибору відеокарти варто поставитися особливо - дивлячись на те, з якою метою ви її купуєте.
Сучасні високопродуктивні відеокарти оснащуються повним комплектом відеовиходів: HDMI, DVI-Dsub тощо. У комплекті зазвичай є відеоперехідники на той випадок, якщо ваша відеокарта надто сучасна для вашого монітора. Або навпаки. У будь-якому випадку підключити пристрій практично до будь-якого ПК не складе великих проблем.
Також при виборі картки варто звернути першочергову увагу на її характеристики. Мінімальний обсяг відеопам'яті, з яким ви зможете насолодитися будь-якими сучасними додатками та іграми дорівнює 512 Мб. На даний момент вже існують карти з 1, 1,5 і навіть двома Гігабайтами пам'яті на борту - для оверклокерів всіх мастей. Хороша відеокарта не тільки має продуктивне залізо, а ще й непогано піддається розгону, якщо власник готовий взяти на себе такий страх і ризик.
Розглядати відеокарту з погляду дизайну немає сенсу - вона все одно дме стояти всередині вашого ПК і ви не побачите її при роботі - та це і не обов'язково. Єдине, що стосується охолодження — щонайменше один кулер має бути, а краще — два. І це лише пасивне охолодження.
Для того щоб відеокарта перетравлювала всі поставлені перед нею завдання, тип пам'яті на ній повинен бути DDR5 або вище. Уважно дивіться властивості пам'яті. Крім того, частота процесора відеокарти відіграє першорядну роль - чим вона вища, тим швидше працює прилад.
Відеокарти загалом можна розділити на 2 умовні категорії – є для розробників та різного роду дизайнерів, а є для гравців та просто користувачів. Якщо купити відеокарту для дизайнерської діяльності та розробки, то ви не зможете на ній пограти будь-що, проте зазвичай такі відеокарти купують лише професіонали і для роботи. Ми ж розглядатимемо ті, які призначені для комфортної гри або використання в ширшому спектрі завдань.
Як відомо, крім карток для настільних ПК є ще й їхні аналоги і навіть самостійні моделі лише для ноутбуків. Зазвичай вони менш продуктивні, ніж їхні десктопні побратими, але все залежить від конкретної моделі. На дуже дорогих ноутбуках навіть у заводському варіанті можна знайти картки, які обженуть багато інших за потужністю, зазвичай ці пристрої призначені для гравців.
Також можна використовувати картку для робочої діяльності або у власних потребах. Наприклад, при перекодуванні великих масивів відео з високою роздільною здатністю можна перекинути частину обчислювальних процесів з ЦПУ на процесор відеокарти, тим самим полегшивши життя головному процесору і прискоривши час виконання операції. Крім відео ви можете займатися різного роду великими обчисленнями, обробкою даних, яка займатиме багато часу, іноді - тиждень. Відеокарта з відповідними характеристиками допоможе вам впоратися з цим набагато швидше, крім того ви отримуєте можливість паралельно виконувати ще якісь прості завдання, не боячись перегріву відеокарти або центрального процесора.
Крім обчислень, відеокарта добре допомагає в обробці двомірних складних зображень, так що її можна використовувати в архітектурній або дизайнерській діяльності, а також в наукових цілях або для побудови великих таблиць і графіків. Обробляючи великі тривимірні об'єкти ви не помічатимете гальм і сидітимете перед монітором по 5 хвилин, поки картка «розчехлиться». Чим сучасніша відеокарта, тим щільніше вона спрацюється у вашому Photoshop або 3d-Max.
До речі, якщо ви дизайнер чи рекламіст, то можливо вам варто ознайомитися з нашим вибором додаткової техніки та купити монітор зі складу, з нашого боку – делікатне обслуговування та нульовий рівень некомпетентності та грубості. Хоча в Запоріжжі техніка та сервіс подібного рівня є майже скрізь.
До речі, якщо ви дизайнер чи рекламіст, то можливо вам варто ознайомитися з нашим вибором додаткової техніки та купити монітор зі складу, з нашого боку – делікатне обслуговування та нульовий рівень некомпетентності та грубості. Хоча у Запоріжжі техніка та сервіс подібного рівня є майже скрізь, у нас є також гарантійні зобов'язання та техніка не з магазину, а безпосередньо зі складу.
Купуючи відеокарту, подивіться її характеристики і переконайтеся, що вона відповідає всім сучасним вимогам. Якщо вам потрібен недорогий, офісний варіант для роботи або простих операцій, ви можете пошукати картку з будь-якими характеристиками та 256 мегабайтами пам'яті - цього цілком вистачить для нескладних завдань. Однак якщо ви берете собі додому на основний комп'ютер нову карту, то краще заздалегідь подбати про те, щоб вона охоплювала якнайдаліший діапазон технологічного розвитку, тому що на даний момент існує незліченна кількість різних характеристик і моделей, які постійно вдосконалюються, і поки ви купуєте собі нову картку, десь на іншому кінці планети вже випускають ще потужнішу.
Однак розкручена медійна гонитва за «найбільшим» - це майстерний піар хід. Слід думати самостійно і купувати просто хорошу картку відразу і на довгий час. Перевірте, чи підтримує вона DirectX 11, згладжування 32х, у випадку з чіпами від Nvidia також має бути реалізована підтримка технології PhysX. На картках від ATI Radeon є можливість розподілити зображення відразу на 3 монітори, використовуючи технологію Eyefinity. У принципі, у кожного виробника є свої особливості, які додають у багаж ваших можливостей ті чи інші фішки. Порівнюйте та купуйте те, що вам найбільше підійде. Якщо захочете купити відеокарту MSI, наприклад, то пам'ятайте, що потрібно почитати огляди в мережі та дізнатися думку громадськості щодо того чи іншого продукту.